tło
P.W. "A-Z" - zawiesia, łańcuchy, liny, haki, uchwyty, mocowania
pasek
tło
pasek
hak ce
tran
tran

Wciągniki dźwigniowe i łańcuchowe

tran
tran
tran

Wciągniki są urządzeniami dźwignicowymi, które pomagają w podnoszeniu, podwieszaniu i przesuwaniu na niewielkie odległości ciężkich elementów. Znajdują one zastosowanie między innymi w warsztatach samochodowych, w których konieczne jest unoszenie kilkusetkilogramowych silników. Łańcuchowe wciągniki dźwigniowe stanowią też nieodłączny element systemu transportu bliskiego w większości zakładów produkcyjnych. Tego typu urządzenia składają się z: łańcucha roboczego o określonej średnicy, wielokrążka, łańcucha nośnego lub mechanizmu dźwigniowego oraz elementu, na którym są mocowane do stabilnej podstawy (np. szyny nośnej). Mają też odpowiednie zakończenie w postaci haka lub innego uchwytu. Dodatkowym elementem, w który wyposażone są wciągniki łańcuchowe, jest uchwyt klamrowy. To element, który umożliwia szybkie mocowanie na konstrukcji stalowej. O nośności wciągnika decyduje łańcuch techniczny oraz jego parametry.

W asortymencie naszej firmy znajduje się kilka rodzajów wciągników, które są przeznaczone do różnorodnych zastosowań. Polecamy:


Wciągniki mogą uzupełniać inne, bardziej rozbudowane urządzenia transportu wewnętrznego. Podłączane do wciągarki bramowej tworzą zespół, który umożliwia uniesienie, pozycjonowanie i przemieszczenie elementu. Oferujemy również wielokrążki różnych typów, niezbędne do przesuwania łańcucha wciągnika.